иран економија

Сподели со своите пријатели

Укинувањето на санкциите против Иран, во случај да се постигне нуклеарен договор, не само што ќе биде од корист за Техеран, туку и за глобалната економија и снабдувањето со енергија, што е во согласност со интересите на европските земји, изјави портпаролот на соопшти денеска иранското Министерство за надворешни работи, НасерПрочитај повеќе