Ихор Ивин

Сподели со своите пријатели

Во експлозијата што се случи синоќа на Крим, уништени се руски ракети кои биле транспортирани со железница, соопшти украинското Министерство за одбрана. Loading… Рускиот шеф на градот Џанкој изјави дека областа била нападната со беспилотни летала. Киев објави дека ракетите биле наменети за руската Црноморска флота, пренесува Нова.рс. „Експлозија воПрочитај повеќе