Ибрахим Раиси

Сподели со своите пријатели

На прес-конференција во Њујорк по седницата на Генералното собрание на ОН, иранскиот претседател Ебрахим Раиси изјави за Скај њуз дека договорот меѓу Израел и Саудиска Арабија „ќе го прободе палестинскиот народ и неговиот отпор“. Loading… „Во никој случај регионалните земји не се подготвени исламските земји да го напуштат светиот принципПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иранскиот претседател Ибрахим Раиси изјави дека неговата земја е подготвена да дејствува како посредник во решавањето на конфликтот во Украина. Loading… – Ние сме против војна и подготвени сме да дејствуваме како посредници за да ѝ ставиме крај. Меѓутоа, војната продолжува на сметка на американските даночни обврзници чии пари одатПрочитај повеќе