Хамас

Сподели со своите пријатели

Израелската армија денеска соопшти дека го потопила тунелот ископан од исламистичката група Хамас во Газа, кој бил наменет за милитантите да влезат на територијата на Израел. Loading… „Знаевме дека постои тој тунел, но чекавме неговата изградба да биде завршена пред да реагираме“, изјави портпаролот на израелската армија за Ројтерс, додавајќиПрочитај повеќе