грашок

Сподели со своите пријатели

Потребни производи: 1 чаша кромид, сецкан 1 лажичка масло 500 г грашок 200 г шунка сол црн пипер Подготовка: Loading… Во тенџере ставете го кромидот во загреано масло. Додадете го грашокот, исечете ја на коцки шунката и доволно вода за да се покрие. Зачинете со сол и црн пипер. Покријте соПрочитај повеќе