Герхард Шредер

Сподели со своите пријатели

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, кој во Германија се почесто се нарекува за наводни проруски ставови, поднесе тужба против долниот дом на германскиот парламент, Бундестагот, во која се обидува да ги врати своите привилегии како поранешен шеф на владата, пренесува Ројтерс повикувајќи се на агенцијата dpa. Loading… На 78-годишниот ШредерПрочитај повеќе