Гарик Хармон

Сподели со своите пријатели

Соединетите Американски Држави почнаа опсежна проверка на залихите на оружје во Украина, како дел од напорите да се утврди дека оружјето што го обезбедиле не било користено незаконски, пренесоа американските медиуми, повикувајќи се на Пентагон. Loading… Како што пишува Си-Ен-Ен, акцијата ја води бригадниот генерал Гарик Хармон, претставник за одбранаПрочитај повеќе