Габриелиус Ландсбергис

two diamond studded silver rings

Сподели со своите пријатели

Последниот пакет санкции на ЕУ против Русија изгледа „прилично добро“, изјави литванскиот министер за надворешни работи Габриелиус Ландсбергис пред состаноците на Советот за надворешни работи на ЕУ во Брисел, пренесоа агенциите. Loading… По таа седница, Жозеп Борел, шефот на дипломатијата на ЕУ, оцени дека новиот 12-ти пакет санкции против РусијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„И покрај суровоста и омразата што ги шири режимот на рускиот претседател Владимир Путин, Украина продолжува да му се спротивставува на агресорот – и е подготвена да се бори до победа. Loading… Пред една година, многумина се сомневаа во Украина. Тие предложија Русија за неколку дена, најмногу за неколку неделиПрочитај повеќе