Евгениј Мојјук

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за внатрешни работи денеска објави дека издало потерница за тројца украински генерали, меѓу кои и заменик-врховниот командант на вооружените сили на Украина, Евгениј Мојјук, кој е осомничен за гранатирање на Донбас, при што загинале и раниле повеќе од 100 луѓе. Loading… Се трага и за генерал-мајорите на вооруженитеПрочитај повеќе