Ерик Холкомб

Сподели со своите пријатели

Тајванскиот претседател Цаи Инг-Вен во понеделникот прими друга делегација од САД, поради тензиите со Кина. Loading… Ерик Холкомб, гувернерот на американската сојузна држава Индијана, во неделата пристигна во Тајпеј во четиридневна посета. Пред него, посетите на високите демократи Ненси Пелоси и Ед Марки го предизвикаа гневот на Пекинг, кој гиПрочитај повеќе