Енрике Мора

Сподели со своите пријатели

Иранскиот министер за надворешни работи и главниот нуклеарен преговарач во вторникот во Јордан се состанаа со високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност и функционерот на ЕУ кој ги координира нуклеарните преговори со Иран, објави иранската официјална новинска агенција ИРНА. Loading… Иранскиот министер за надворешни работи ХосеинПрочитај повеќе