Елтон Џон

Сподели со своите пријатели

Британскиот музичар во петокот се прости од фановите на Твитер. Loading… Тој е уште една позната личност од висок профил кој ја напушти платформата откако беше купена од милијардерот Илон Маск. Џон, кој моментално е на својата последна светска турнеја, ја обвини неодамнешната промена на политиката на Твитер како причинаПрочитај повеќе