Екрем Имамоглу

Сподели со своите пријатели

Турскиот обвинител денеска побара од судот да го осуди и да му забрани на градоначалникот на Истанбул, Екрем Имамоглу, популарен ривал на претседателот Таип Ердоган, да учествува во политиката поради навреда на јавни функционери, но случајот беше одложен за декември. Loading… На Имамоглу му се суди за говорот во 2019Прочитај повеќе