Единбург

Сподели со своите пријатели

Откако во четвртокот почина кралицата Елизабета Втора, во Единбург започнуваат подготовките за преместување на нејзиното тело. Loading… Во Единбург ги затворија патиштата и подигнаа бариери. Според британските медиуми, телото на кралицата Елизабета Втора утре ќе биде преместено од замокот Балморал, каде што починала, во палатата „Холирудхаус“ во Единбург. После тоа,Прочитај повеќе