Џулиус Маада

Сподели со своите пријатели

Полициски час е воведен низ Сиера Леоне, откако вооружени напаѓачи вчераутро упаднаа во затворите и ослободија голем број затвореници. Loading… Претседателот Џулиус Маада подоцна изјави дека повеќето од оние кои стојат зад нападот се уапсени, пишува Би-Би-Си. Маада во телевизиско обраќање рече дека тоа е нарушување на безбедноста и нападПрочитај повеќе