Џорџ Клуни

Сподели со своите пријатели

Холивудскиот актер Џорџ Клуни го повика американскиот претседател Џозеф Бајден (81) да се откаже од претседателската трка, неколку часа откако истакнатата демократска членка Ненси Пелоси одби да одговори дали Бајден треба да продолжи да се бори за уште еден претседателски мандат. Loading… Клуни, кој е истакнат донатор на Демократската партијаПрочитај повеќе