Џоди Махарди

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин нема да присуствува на самитот на Г-20 што ќе се одржи на Бали следната недела, најави индонезискиот владин претставник Џоди Махарди. Loading… „Москва ќе ја претставува рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров“, најави Махарди. Тој додава дека рускиот претседател треба да се приклучи на еднаПрочитај повеќе