Џејмс Камерон

Сподели со своите пријатели

Режисерот на Титаник Џејмс Камерон тврди дека знаел дека подморницата Титан била уништена помалку од 24 часа откако изгубила контакт со бродот. Loading… Во интервју за Ројтерс, филмскиот режисер Камерон рече дека дознал за акустичните наоди во рок од еден ден и знаел што значи тоа. „Испратив е-пошта до ситеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се појави најновата снимка од потонатиот Титаник и покажува нешто што луѓето досега не го виделе. Loading… Истражителите кои го снимиле го нарекоа најдоброто видео од потонатиот брод досега. Тимот на Ocean Gate Expeditions објави неверојатни 8K видеа на нивниот канал на YouTube, откривајќи го познатиот лак, сидро и другиПрочитај повеќе