Др. Оз

Сподели со своите пријатели

Демократот Џон Фетерман го победи републиканецот и поранешен ТВ водител Мехмет Оз, попознат како Др. Оз во трка за Сенатот на Пенсилванија, објави Fox News. Loading… Фетерман, демократ, беше градоначалник на Бредок, Пенсилванија, 13 години пред да положи заклетва како поручник гувернер во 2019 година. Фетерман доживеа мозочен удар воПрочитај повеќе