Доминик Перот

Сподели со своите пријатели

Премиерот на австралиската држава Нов Јужен Велс, Доминик Перот (40) призна дека носел нацистичка униформа на неговиот 21 роденден и нагласи дека се извинува за тоа. Loading… Тој рече дека тоа е ужасна грешка, направена кога бил „млад и наивен“, објави Би-Би-Си. На лидерот на државната конзервативна коалиција Пероте муПрочитај повеќе