Доброшане

Сподели со своите пријатели

Голем пожар вечерва избувнал на потегот од селата Доброшане кон Шупли Камен во Куманово. Loading…     Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на оваа локација гори сува трева и нискостеблеста вегетација.     Во меѓувреме активни се уште два пожари. Едниот во населбата Карпош конПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна изградбата на улицата „1“ во кумановско Доброшане, соопштија денеска надлежните од одделението за комунални дејности. Loading…     Улицата веќе се асфалтира и се очекува да биде завршена во предвидениот рок.     Околу оваа улица се наоѓаат индустриски капацитетите на неколку мали и средни претпријатија од Куманово. –Прочитај повеќе