ДНК

Сподели со своите пријатели

ДНК анализата на 10.000 години старите посмртни остатоци открила дека „Човекот од Чедар“ имал значително потемен тен отколку што претходно се мислело. Мажот исто така имал сини очи и темна, кадрава коса. Во Египет откриена гробница стара 4.400 години (ФОТО) Loading… Претходните реконструкции кои не биле засновани на ДНК анализа,Прочитај повеќе