Дмитро Орлов

Сподели со своите пријатели

Украинските власти денеска ја обвинија Русија дека извршила артилериски напади врз Енергодар, градот во кој се наоѓа нуклеарната централа Запорожје, на денот кога таму требаше да пристигне мисијата на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ). Loading… „Русите вршат артилериски напади на рутата по која мора да оди мисијата на МААЕПрочитај повеќе