Дијана Панченко

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, со декрет воведе санкции за уште 198 личности од јавниот живот во Русија, објавено е на официјалната веб-страница на претседателот на Украина. Loading… Уредбата стапува во сила со денот на објавувањето, пренесува ТАСС. Документот е објавен во целост на веб-страницата, а меѓу санкционираните е веројатноПрочитај повеќе