Дерек Шовин

Сподели со своите пријатели

Дерек Шовин, поранешен американски полицаец кој беше осуден во 2020 година за убиство на Џорџ Флојд, беше нападнат во петокот во федерален затвор во Аризона, јавува Си-Ен-Ен. Loading… Шовин е во „стабилна состојба“ по нападот во Федералната институција во Тусон, изјави извор на Си-Ен-Ен. Запрашани за коментар за веста декаПрочитај повеќе