Дамњан Кнежевиќ

Сподели со своите пријатели

Новинарот на „Гардијан“, Мајкл Колборн, во анализа за британскиот весник се осврна на десницата на Балканот, особено во Србија, и на врските на локалните политичари со рускиот претседател Владимир Путин. Loading… Екстремно десничарските рабови на Србија, како што се наведува во анализата, ја поттикнуваат руската крвава инвазија на Украина. ОвиеПрочитај повеќе