Дагестан

Сподели со своите пријатели

Во пожар и експлозија на бензинска пумпа во јужниот руски регион Дагестан загинаа најмалку 25 лица, меѓу кои три деца, а десетици беа повредени, јави новинската агенција Интерфакс, повикувајќи се на регионалните здравствени власти. Loading… Пожар избувнал во работилница за поправка на автомобили на автопат во главниот град на Дагестан,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Судир меѓу полицијата и демонстрантите кои се противат на одлуката на претседателот на Руската Федерација Владимир Путин за делумна мобилизација избувна денеска во Махачкала, главниот град на руската провинција Дагестан. Loading… Како што пренесува Ројтерс, десетици видеа објавени на социјалните мрежи сведочат за судирот меѓу полицијата и демонстрантите кои извикувааПрочитај повеќе