Даг Бургум

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на американската држава Северна Дакота, Даг Бургум објави дека влегува во трката за републикански претседателски кандидат за изборите во 2024 година. Loading… Шеесет и шестгодишниот Баргам, поранешен софтверски претприемач, се приклучува на долгата листа на претенденти за републиканскиот претседателски кандидат, меѓу кои според анкетите на јавното мислење води поранешниотПрочитај повеќе