Четирце

Сподели со своите пријатели

Полицијата го откри лицето кое се обиде да шверцува мигранти од Сирија во близина на кумановското село Четирце. Loading… Станува збор за триесет и петгодишен жител на Крива Паланка, кој веќе бил баран со потерница за издржување затворска казна, а сега ќе добие кривична за криумчарење мигранти. – Одделението заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пет лица мигранти од Сиија биле откриени во кумановското село Четирце, но криумчарот кој ги превезува им избегал на полицајците Loading… – На 24.09.2023 околу 18.40 часот на влез во с.Четирце, кумановско, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот забележале како од патничко возило „опел вектра“, со скопскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожар проголта кров на семејна куќа лоцирана во селото Четирце, поточно во маалот Матичнаци, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Вчера во 10 часот четворица пожарникари со едно противпожарно возило изглегле на терен по добиената пријава, а успеале да го локализираат огнот во 11:15 часот. Причините за настанувањеПрочитај повеќе