Буенос Аирес

Сподели со своите пријатели

Илјадници незадоволни Аргентинци го блокираа центарот на Буенос Аирес во средата за време на уличните протести, барајќи од владата да ги зголеми платите и бенефициите за невработеност во услови на зголемени животни трошоци и слабеење на националната валута. Loading… Економската криза во таа земја доведе до скок на бројот наПрочитај повеќе