беснило

dextrose hanging on stainless steel IV stand

Сподели со своите пријатели

Нов Зеланд го потврди првиот случај на беснило во земјата, кај пациент заразен во странство кој починал од оваа вирусна болест, соопштија локалните власти. Loading… Лекарите ги примениле „сите мерки за контрола на инфекцијата“ во двете болници каде што бил лекуван пациентот, соопшти Министерството за здравство. Пренесувањето на беснило одПрочитај повеќе