B-21 Raider

Сподели со своите пријатели

За прв пат по повеќе од 30 години, американското воено воздухопловство го претстави новиот стелт борбен авион Б-21 Рајдер. Loading… Се очекува овој „невидлив“ авион за радари да и биде прикажан на јавноста во петок. Стратешкиот бомбардер со долг дострел беше дизајниран да ги замени авионите B-1 Lancer и B-2Прочитај повеќе