Азур ер

Сподели со своите пријатели

Авион на руски „Азур ер“ со 244 луѓе морал принудно да слета во воена воздухопловна база во Индија поради закана за бомба. Loading… Авион на летот од Москва до Гоа во југозападна Индија, со 236 патници и осум членови на екипажот, слета во понеделникот доцна навечер во базата на индискитеПрочитај повеќе