Ариел Хенри

Сподели со своите пријатели

Стотици полицајци во цивилна облека на Хаити ги блокираа улиците во главниот град на земјата Порт-о-Пренс, упаднаа во резиденцијата на премиерот на Хаити Ариел Хенри и го блокираа главниот аеродром во земјата во знак на протест против убиствата на нивните колеги од криминалните банди. Loading… Демонстрантите ја обвинуваат владата наПрочитај повеќе