Анџелина Џоли

Сподели со своите пријатели

Ѕвездата на Холивуд и хуманитарец Анџелина Џоли зборуваше за протестите кои се во тек во Иран по смртта на 22-годишната Махса Амина. Loading… Девојчето почина на 16 септември откако беше приведено од полицијата во Иран поради наводно прекршување на правилата за облекување. По нејзината смрт веднаш започнаа протести, а бројниПрочитај повеќе