Андриј Небитов

Сподели со своите пријатели

Началникот на киевската полиција Андриј Небитов соопшти дека има жртви во ракетниот напад што денеска се случи во Киев. Loading… Како што рече Небитов, во нападот биле уништени и неколку приватни куќи. Киев пост на Твитер објави фотографии од уништени куќи и изјава на началникот на полицијата. „Како резултат наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Началникот на полицијата на регионот Киев, Андриј Небитов, објави видео за кое тврди дека покажува уништување на руски проектил над Киев. Loading… Главниот град на Украина денеска беше погоден од серија руски ракети. „Поради ударот врз објектите од критичната инфраструктура, дел од главниот град остана без струја. Во некои областиПрочитај повеќе