Андреј Иларионов

Сподели со своите пријатели

Андреј Иларионов, поранешен близок соработник на рускиот претседател Владимир Путин, предупреди дека шефот на Кремљ може да се пресели во Молдавија доколку ја заврши својата „работа“ во Украина. Loading… Тој изјави дека Белорусија е веќе окупирана и дека потоа ќе се пресели во балтичките земји, Полска. Тој посочи дека коренитеПрочитај повеќе