Андраш Клаин

Сподели со своите пријатели

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска оствари средба со амбасадорот на Унгарија во Република Северна Македонија, Н.Е. Андраш Клаин, на која разговараа за процесот на преговори, за актуелни политички теми и можностите за унапредување на билатералните односи и соработка. Loading… – Европскиот пат на СевернаПрочитај повеќе