Александар Сенкевич

Сподели со своите пријатели

Украинските власти утринава известуваат за руски напад врз облакодер во градот Миколаев во јужна Украина. Loading… Градоначалникот на Миколаев, Александар Сенкевич, објави дека руските сили гранатирале станбена зона, при што загинале две лица, а други се ранети. „Го гледаме уништувањето од првиот до петтиот кат. Засега имаме двајца загинати иПрочитај повеќе