Александар Костоски

Сподели со своите пријатели

Кумановските гледачи покрај малите екрани, дербито помеѓу КК Работнички и КК Куманово кој се одигра во Скопје во рамки на натпреварувањата од 4 -тото коло на кошаркарската Супер – лига, проследија натпревар кој е далеку од сите стандарди за пренос на спортски натпревар. Loading… Натпреварот пренесуван преку МРТВ беше проследен со еднаПрочитај повеќе