Албарацин

Сподели со своите пријатели

Магазинот за патувања Conde Nast Traveler објави листа на 50 најубави мали гратчиња во светот. Loading… Листата вклучува различни делови од светот, од Бразил, Канада, Словенија до Јапонија.     Списокот го направиле нивните уредници, а она што особено им се допаднало при изборот на најдоброто биле калдрманите улици, колонијалнатаПрочитај повеќе