Абдула Втори

Сподели со своите пријатели

Кралицата Ранија, сопруга на јорданскиот крал Абдула Втори, повика на прекин на огнот во израелската војна против палестинскиот Хамас, велејќи дека повикот да се заштитат животите на Палестинците не е исто што и антисемитизмот и поддршката на тероризмот. Loading… „Да бидам многу јасна. Да се ​​биде пропалестинец не значи даПрочитај повеќе