Старук: Руските сили го гранатираа предградието на Запорожје

Сподели со своите пријатели

Руските сили синоќа истрелаа ракети кон предградијата на Запорожје, а ракети паднаа во близина на болницата, соопшти шефот на регионалната воена управа Олександр Старук.

Loading...

Тој изјавил дека нема повредени, но дека се скршени десетици прозорци во болницата, пренесува украинската агенција Униан.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.