Со една чаша овошен сок до рамен стомак за кратко време

Сподели со своите пријатели

Многумина од вас сонуваат да имат рамен стомак, но и покрај диетата, ригорозниот режим на исхрана и исцрпувачките вежби, никако не успеваат да дојдат до посакуваните резултати.

Loading...

Овој напиток можете лесно да го подготвите, за неколку минути.

Состојки кои ви се потребни:

– 1/2 шоља свежи или смрзнати малини

– 1 грејпфрут

– 1/2 јаболко

– 1/2 крушка

– 1/3 шоља сок од портокал

Loading...

Подготовка:

Овошјето добро измијте го и ставете го во блендер, а потоа пасирајте се додека не добиете фина смеса. Додадете го сокот од портокал и промешајте.

Покрај тоа што има сјаен и освежителен вкус, ако редовно го консумирате овој коктел брзо ќе забележите резултати. Секогаш пијте го наутро на празен стомак.

Leave a Reply