Скорпија: Годишен хороскоп за 2023 година

Сподели со своите пријатели

Под влијание на планетата Марс, припадниците на овој хороскопски знак во новата година ќе го променат начинот на кој доживуваат многу нешта во животот, особено во приватниот живот.

Loading...

Скорпиите се исклучително практични, но сепак им треба многу љубов и внимание за нормално да функционираат.

Дури и ако неодамна сте раскинале со долготрајна врска, многу брзо ќе барате нов љубовен партнер.

Посветете повеќе внимание на комуникацијата со другите – Меркур би можел да ви отежне кога разговарате со потенцијалните партнери.

Во првиот дел од годината Сатурн ќе го тестира вашето трпение и на професионален план. Понекогаш може да се чувствувате непријатно и изгубено.

Ќе ги преиспитате своите одлуки, особено ако сте почнале да работите на ново работно место или на друга позиција. Луѓето кои бараат нова работа ќе имаат подобра среќа во вториот дел од годината.

Ова може да биде многу успешна година на финансиски план. Чекате да инвестирате до вториот квартал и ќе имате можност вашите загуби да ги претворите во добивки.