Силен земјотрес ја погоди Костарика

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Костарика, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Епицентарот на земјотресот бил на 40 километри јужно од главниот град Сан Хозе, на длабочина од 40 километри, јавува Ројтерс.

Нема информации за жртви или материјална штета.