Семејствата на осудените во „Диво насеље“ добија по 10.000 евра од Косово

Сподели со своите пријатели

Вкупно 29 семејства на загинатите и осудени за настаните во кумановската населба Тоде Мендол („Диво насеље“) добија пари од косовското Министерство за финансии согласно одлуката на Владата на Косово.

Вкупно 290.000 евра ќе бидат доделени на 29 семејства на загинати и осудени за настаните во кумановската населба од мај 2015 година.

Одлуката наиде на остра критика од јавноста, како експретската така и онаа на социјалните мрежи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Лице со здравствени проблеми загина во пожар во Крива Паланка

Leave a Reply