11.01.2019 10:59

Се запали камион чистејќи снег во Куманово


Камион марка „МАН“, сопственост на кумановска компанија, вчера се запалил чистејќи снег на улицата „11 Октомври“.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, тешкото товарно возило асистирало на ЈП „Македонија пат“ во расчистување на улиците, но околу 14:55 часот се запалило на улицата „11 Октомври“ во Куманово.

loading...

Веднаш на терен излегле четворица пожарнокари со едно противпожарно возило и успеале да го локализираат огнот дури по еден час.

Причините за избувнување на пожарот остануваат непознати.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments