Се вратила од домор и пронашла змија во тоалетот: Борбата со неа траела два дена (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мишел Леспрон од Тусон пронашла вистински хорор во тоалетната школка.

Loading...

Додека била на одмор, огромен црн рептил се населил во нејзината тоалетна школка.

Како што вели, кога видела што има внатре, силно го затворила капакот и истрчала надвор.

Иако повикала помош, не ѝ било лесно да го извлече рептилот од нејзиниот стан.

Борбата со несаканиот гостин траела два дена, додека не бил извлечен од цевката и донесен на безбедно место.

Змијата бесно засвиркала, а во еден момент се нафрлила и го каснала човекот за рака.

За среќа, тоа не било отровно животно, па немало поголеми последици.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Утринава започна есента

Мишел истакнува дека проблемот е решен, но дека и понатаму е трауматизирана.

Loading...

Тој вели дека никогаш повеќе нема да влезе во бањата без вклучено светло.

„Секогаш ќе го оставам капакот од тоалетот затворен, а татко ми постави бариери на покривот за змиите и другите животни да не можат да влезат во куќата“, изјави таа за New York Post.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by New York Post (@nypost)