СДСМ: Слушнете како Груевски со неколку луѓе го поклопил целиот државен систем (видео)

Сподели со своите пријатели

Доказите што ги објавивме досега ги открија вистинските лица на тесната група на власт, истакна на денешниот 20 – та по ред објавена ”бомба” , лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Loading...

–  Соголено е и најмаскираното лице на сите времиња –лицето на Никола Груевски, кој заедно со неговиот братучед Сашо Мијалков стои зад сите зла што им се нанесени на луѓе, судбини, закони, Устав, држава, само тој да остане на фотељата на Илинденска б.б. Лично од Јанкулоска ќе слушнете како возниот парк во МВР е партиски возен парк на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе видите зошто и во Извештајот на ОБСЕ/ОДИХР и во Извештајот на ЕК се бара одвојување на државата од партијата, изјави Заев.

Опозициската СДСМ денес објави сет од пет снимки.

Leave a Reply